Kaňkovský si na Memorialu Lasaka UCI 1.2 připsal další vítězství

Alois Kaňkovský si dnes i přes technické komplikace v posledních metrech dospurtoval pro vítězství na 17. Memorialu Henryka Lasaka UCI 1.2.
 
V polské Suché Beskidské se dnes postavilo na start celkem 148 závodníků, které za stejného počasí jako panuje v doma, čekaly nejprve 4 malé okruhy o délce 4,5 km a poté 5 velkých 30 km dlouhých. 
 
Hned po startu se tvořily skupiny, které zkoušely odjíždět hlavnímu poli. V jedné z nich byl i Josef Hošek, který si dojel pro vítězství v první horské prémii. Až na jeden únik, kdy musel tým sjíždět ztrátu pelotonu, měl Whirlpool Author vždy zastoupení na čele závodu a určoval tak jeho ráz.
 
Po stoupání v předposledním okruhu se odpojilo šest jezdců i s Jiřím Polnickým a vytvořili si poměrně slibný únik. Ten však také nevydržel a tak již pět kilometrů před cílem rozjížděl celý Whirlpool Author tempo a připravoval pozici pro Aloise Kaňkovského. 
 
Plán se vydařil a do posledních metrů přivezl peloton právě on. Jeho vítězství neohrozili soupěři, ale řetěz, který mu spadl v závěru z převodníku a pro vítězství si dojel s posledními deseti metry bez šlapání.
 
Stupně vítězů navíc utekly jen těsně Pawlu Cieslikovi, který bral 4. místo. Tým se nyní přesunuje nad Dukelský průsmyk, kde zítra startuje na druhé polské jednorázovce Puchar Uzdrowisk Karpackich UCI 1.2
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz