V druhé etapě Czech Cycling Tour Kaňkovský čtvrtý

Alois Kaňkovský dnes bojoval až do úplného závěru o vítězství v druhé etapě Czech Cycling Tour UCI 2.1, která se jela z Olomouce do Uničova. 

Papírově nejsnadnější etapa odstartovala z rozpálené Olomouce o půl druhé a hned od startu bylo patrné, že o úplně snadnou etapu nepůjde. Po několika nesmělých pokusech o únik, se na čelo dostala skupina, kde byl Dán Lund, Francouz Guerin, Nizozemec Van Rhee a Josef Hošek. Skupina spolu dobře pracovala a to i ve chvíli, kdy počkala na Josefa Hoška, který měl defekt. 

Skupina si vytvořila až šesti minutový náskok, ale poté odpadl nejprve Van Rhee a poté i Dán Lund. Náskok se tak začal tenčit a nakonec po téměř 100 km v úniku byla dvojice Hošek Guerin dostižena pelotonem. 

Za silného větru, který vytvářel terezíny, se na čele oddělila dvacetičlenná skupina, kde byli Kaňskovský s Cieslik, ale i Štybar, Vakoč, Bárta a další favorizovaní závodníci. Skupina na závěrečných okruzích u Uničova získala minutový náskok a vzhledem k silnému větru už se do ní nezvládl dotáhnout ani Leopold König. 

V posledním kole nechali v jedné ze zatáček mezeru Holanďané z týmu Jo Piels, která skupinu rozdělila na polovinu, přičemž v té druhé zůstal i Pawel Cieslik.

O vítězi rozhodl spurt desetičlenné skupiny, kde i Alois Kaňkovský patřil k jednomu z favoritů. Ten však tentokrát na pódium nedosáhl, když skončil tešně pod ním na 4. místě. Za sebou však nechal i Štybara s Bártou a byl nejlépe klasifikovaným Čechem. Etapu vyhrál Kolumbijec Gaviria z Etixx - QuickStep, který se také oblékl do růžového dresu pro vedoucí závodníka.

Josef Hošek byl za svůj únik odměněn dresem pro nejaktivnějšího jezdce a zítra do královské etapy odstartuje v modrém dresu.  

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz