Cieslik v královské etapě CCT přidal další 4. místo

Czech Cycling Tour UCI 2.1 se dnes přehoupla do své druhé a také náročnější poloviny. Závodníky dnes čekalo 199 km s osmi horskými prémiemi se startem v Mohelnici a po pokoření Jeseníků s cílem na závěrečných okruzích na Ecce homo u Šternberku.

Hned od startu se snažily týmy vyslat do úniku své jezdce, ale ani po 50 km, které peloton urazil za jednu hodinu, se to nikomu nepodařilo. První úspěšný únik přišel až po 60 km, kdy se na čele vyselektoval skupina 10 jezdců, mezi kterými zastupoval Whirlpool Author Tomáš Bucháček. Skupina si získala postupně více než čtyř minutový náskok, ale peloton pod vedením Etixx Quick Step a AWT Greenway ho dokázal kontroloval. V průběhu úniku Tomáš Bucháček vyhrál sprinterskou prémii v Karlově Studánce a sbíral další body na vrchařských prémiích. 

 

Poté co peloton zejména činností týmu CCC Sprandi Polkowice začal pracovat, začal se snižovat i náskok uniklé skupiny. Na závěrečných okruzích, kdy byla skupina pohlcena, nastoupili dnešní favorité v čele s Königem, Bártou, Vakočem Hníkem a Hirtem. Jim ale také úspěšně sekundoval Pawel Cieslik. 

 

V závěru to nejprve zkusil Petr Vakoč, ale náskok 15 vteřin nebyl dostatečný. V předposledním okruhu zavelel k rozhodujícímu ataku Leo König a dal jasně najevo proč patří do elitní formace týmu Sky. Za ním zůstala čtveřice závodníků Cieslik, Bárta, Hník a Vakoč, která měla bojovat o zbylá místa na pódiu. 

 

Ta si nakonec rozebrali druhý Hník s třetím Bártou. Pawel Cieslik zůstal těsně pod pódiem na výborném čtvrtém místě. V průběžném hodnocení mu nyní patří jako nejlepšímu z Whirlpool Author 5.místo. Do dresu vedoucího závodníka se převlékl aktuální mistr ČR Petr Vakoč. Whirlpool Author i dnes získal dres pro nejkativnějšího jezdce, který si tentokrát oblékl Tomáš Bucháček.

 

Závod zítra vyvrcholí etapou s tradičními záverečnými okruhy v Dolanech.

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz