Cieslikovo páté a týmové druhé místo celkově na Czech Cycling Tour

Pawel Cieslik dnes na okruzích v Dolanech víceméně bez problému uhájil celkové 5. místo na Czech Cycling Tour UCI 2.1. Celkovým vítězem se stal Petr Vakoč z Etixx - Quick Step.                                                        

Poslední etapa CCT měla tradiční charakter, kdy peloton odstartoval z centra Olomouce a zamířil smerem na Šternberk. Zhruba na dvacátém kilometru došlu k úniku s Martinem Hunal a dalšími sedmi jezdci. Martin Hunal byl v této skupině velmi aktivní a nejprve si připsal vítězství na sprinterské prémii a poté i na vrchařské, která byla umístěna v obci Jívová. 

 

 

S náskokem kolem tří minut se tato skupina přiblížila do Dolan, kde na celý peloton čekalo celkem devět závěrečných okruhů. Ačkoliv se na čele pelotonu střídaly jednotlivé týmy a postupně stahovaly své manko, Martin Hunal a ostatní jezdci pět okruhů před cílem stále drželi konstatní odstup dvou minut. 

 

To se změnilo čtyři kola před cílem, kdy se v pelotonu začalo závodit a náskok skupiny rychle klesal. Po jejich pohlcení zaútočil osamocen Stefan Schumacher z CCC Sprandi Polkowice a za ním se odpojila 32 členná skupina, kde si celkové umístění hlídal Pawel Cieslik a k ruce měl ještě Jiřího Polnického. 

 

Schumachera podpořil v jeho počínání ještě Lennard Kämna ze Stöltingu a zhruba dva kilometry před cílem je doskočili i další závodníci a mezi nimi i Zdeněk Štybar, který si pohlídal etapové vítězství. Pawel Cieslik dojel hned v druhé skupině se ztrátou 16 vteřin na 23. místě stejně jako 16. Jiří Polnický dnes nejlepší z týmu.

 

Pawel Cieslik tím získal pro tým Whirlpool Author konečné 5. místo, když před ním skončili pouze první Petr Vakoč, druhý Jan Bárta, třetí Pieter Serry a čtvrtý Zdeněk Štybar.

 

Martin Hunal za svou aktivitu v úniku a vyhrané prémie získal dres pro nejaktivnějšího jezdce poslední etapy.    V soutěži týmů tak Whirlpool Autor skončil na 2. místě hned za elitní formací Etixx - Quick Step.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz