V druhé etapě Okolo Bulharska Cieslik patnáctý

V Plovdivu dnes odstartoval druhá etapa závodu Okolo Bulharska UCI 2.2 z Plovdivu do Troyanu. Na té se nacházela také jedna sprinterská a jedna vrchařská prémie ve výšce 1572 m, na kterou se stoupalo takřka z nulové výšky.

Od startu se do úniku pustil Tomáš Bucháček, který zkoušel pokořit 121 km dlouhou trať s dalšími čtyřmi závodníky. Tomáš nejprve vyhrál sprinterskou prémii, ale poté ho postihl defekt a neutrální vozidlo nemělo zadní kolo a on se propadl do druhé skupiny, kde v té době jel Martin Hunal a Pawel Cieslik.

Bucháčkovi problémy pokračovaly i dále a to znamenalo opět další propad. Nejlépe tak nakonec skončil Pawel Cieslik na 15. místě, které mu nyní patří i průběžně. Etapu vyhrál domácí Bulhar Hristov.

Zítra se pokračuje krátkou, 102 km dlouhou, etapou z Troyanu do Tryavny.