50. ročník Elkov Velké ceny města Hradec Králové vyhrál Kaňkovský

Jubilejní 50. ročník Elkov Velké ceny města Hradec Králové vyhrál Alois Kaňkovský. Závodník týmu Whirlpool Author ovládl nejstarší městské kritérium na českém území, do své sbírky přidal třetí vítězství na okruhu v centru města. Druhý skončil Andi Bajc (Amplatz BMC) a třetí Herman Dahl (Sparebanken Sör). 

"Minulý rok mi to tady nevyšlo, ale teď jsem vyhrál, navíc v hradeckých barvách, což je pro mě super. Kluci z týmu mi pomohli, sjížděli úniky, nastupovali do nástupů a já vsadil všechno na jednu kartu, na závěrečný spurt a vyšlo to," řekl v cíli 32letý cyklista.

Čtvrteční odpoledne patřilo v Hradci Králové cyklistům - okruh s délkou 1,2 km si postupně otestovali závodníci v kategorii žáků, kadetů i juniořů, představili se také cyklisté na handbicích i amatérští závodníci. Nejhorší podmínky měli handicapovaní cyklisté - pětici závodníků na handbicích zkropil hustý déšť. Na hlavní závod kategorie Elite se počasí umoudřilo, přesto vyjel peloton 123 závodníků na mokrou trať. "Stát se tady mohlo cokoliv, protože ze začátku bylo mokro a v jedné části tratě to na silnici strašně klouzalo. Taky jsem si říkal: Aby to dobře dopadlo," netajil mírné obavy také Kaňkovský. K žádnému výraznému úniku v průběhu závodu nedošlo, mezi hodně aktivní patřili jezdci domácího týmu Whirlpool Author - trojice Jiří Polnický, Tomáš Bucháček a Martin Hunal kontrolovala dění v čele závodu.

Alois Kaňkovský si průjezd cílovou rovinkou v čele pelotonu vyzkoušel poprvé v polovině závodu. A pak v jeho závěru, kdy cílem projel s rukama nad hlavou. "V závěru trať naštěstí trochu oschla, tak už nad tím člověk nepřemýšlel. Jen to tam musel narvat," řekl. Ačkoliv se v posledním období necítí v ideálním závodním rozpoložení, závod v domácím prostředí jej ideálně motivoval. "Zdejší trať je poměrně hodně těžká, část je po kostkách, jsou tady dva nástupy... Kus cesty je navíc rozbombený, a když si člověk pořádně nenajede na zpomalovací kostkový úsek a nemá ideální stopu, nemá šanci. Tak jsem nic neponechal náhodě a spurtoval jsem už do zatáčky. To jsem věděl, že to bude dobré," přiznal Kaňkovský.

Vítězství v 50. ročníku Elkov Velké ceny města Hradec Králové zajistilo bývalému mistru světa v omniu žlutý dres pro navazující tříetapový závod East Bohemia Tour. "Kritérium bylo dělané na mě, tak jsem rád, že jsem vyhrál, protože ten zbytek... V pátek se to ještě dá, ale pak už se jede do kopců, tam budu hodně bojovat."

Závod East Bohemia Tour, zařazený do 2. kategorie UCI Europe Tour, se uskuteční od pátku do neděle a povede napříč Královéhradeckým krajem. Start první etapy je naplánován an pátek 11. září v Třebechovicích pod Orebem, druhá etapa se v sobotu 12. září pojede v Hořicích a East Bohemia Tour vyvrcholí v neděli 13. září v Opočně nejdelší porcí 178 kilometrů. 

Dotace závodu činí celkem 15 000 euro, vítěz etapy si vydělá 1205 euro a celkový vítěz si na konto připíše 1810 euro.

Výsledky

Velká cena města Hradec Králové:

Muži - Elite (40 okruhů): 1. Kaňkovský (Whirlpool Author) 1:12:52 hod, 2. Bajc (Amplatz BMC), 3. Dahl (Sparebanken Sör), 4. Baška (AWT Greenway), 5. Hačecký (Dukla Praha), 7. Sokolov (Lokosphinx), 8. Roeinaas (Sparebanken), 9. Boubal (CK Příbram Fany Gastro), 10. Šipoš (SKC TUFO Prostějov), ... 34. Polnický, 35. Bucháček, 36. Hunal (všichni Whirlpool Author).

Hobby: 1. Malíř (Nilfisk Alto Pro Cycling), 2. Svobova (Vokolek Cycling Team), 3. Volar (OMT Pardubice), 4. Šťastný (Rock Machine), 5. Krupička (TJ Lokomotiva Nymburk), 6. Kubín (Cyklo Vape Racing), 7. Skotálek, 8. Chutný (HSK Cycling), 9. Novosad (NIlfisk Alto Pro Cycling), 10. Němec (Vokolek Cycling Team).

Handicapovaní: 1. Kadeřávek, 2. Dvořák, 3. Kuchta (všichni Energy team), 4. Hřebíček (Nadace Emil), 5. Boháček (Energy Team)

 

Vítězové mládežnických kategorií

Žáci: 1. Kučera (CK MTB Maraton Hlinsko)

Žákyně: Víšková (Cyklo Bendi club 98)

Kadeti: KAšpar (CK Slavoj Terezín)

Kadetky: Valuchová (SKC TUFO Prostějov)

Junioři: Koudela (TJ Kovo Praha)

Juniorky: Trčková (TJ Kovo Praha)

 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz