Whirlpool Author dnes potvrdil celkové vítězství v Českém poháru

44. Trofej Rokycan dnes ukončila Force Český pohár v silniční cyklistice. Ačkoliv o celkovém vítězi, který se stal s předstihem Jiří Polnický, bylo již rozhodnuto přijelo na start závodu 88 startujících. I když závod odstartoval v Rokycanech to hlavní se odehrálo na okruhu v Těškově, který měřil 6 km a peloton ho musel absolvovat celkem 25x. Z délky okruhu a celkového počtu absolvování se dalo usuzovat, že bude jen otázkou času, kdy se startovní pole začne výrazně redukovat. 

Už v druhém kole se odpojila čtrnáctičlenná skupina, kde z Whirlpool Author zůstal pouze Tomáš Bucháček. Zbytek startovního pole si nechal tuto skupinu rychle odskočil a během dalších dvou okruhů již bylo jasné, že o tom, kdo bude bojovat o pódium, je rozhodnuto.
 
S příbývajícími okruhy se dle očekávání redukovalo startovní pole, kdy postupně z 88 startujících závodilo dvě kola před cílem pouze 17 jezdců. 
V nájezdu do posledního kola zaútočila trojice Bucháček, Fiala ze Sparty Praha a Koudela z SKC Tufo Prostějov. Vítězství v poslední závodu Force Českého poháru si nakonec připsal Fiala, když Tomáš Bucháček dokončil třetí celkově a druhý v kategorii Elite.
V rámci posledního závodu došlo také na vyhlášení celkového pořadí poháru, z kterého si v kategorii Elite odvezl Whirlpool Author první čtyři místa, když se vítězem stal Jiří Polnický a poté brali 2. místo Tomáš Bucháček, 3. místo Martin Hunal a 4. místo Pawel Cieslik. Whirlpool Author jasně dominoval i v soutěži týmů, když za nimi skončil na druhém místě TJ Favorit Brno a třetí bylo SKC Tufo Prostějov.
Výsledky (167 km/42,58 km/h): 1. Petr Fiala (CZE) AC Sparta Praha 3:46:50, 2. Tomáš Koudela (CZE) SKC Tufo Prostějov +0:00, 3. Tomáš Bucháček (CZE) Whirlpool Author +0:00, 16. Jiří Polnický (CZE) +7:52, 17. Martin Hunal (CZE) +7:52, Jan Kovář (CZE) DNF, Pavel Camrda (CZE) DNF, Tomáš Kalojíros (CZE) DNF, Pawel Cieslik (POL) DNF

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz