Polnický osadil 98. místo na MS, mistrem je Sagan

V americkém Richmondu skončilo letošní mistrovství světa, kam Whirlpool Author vyslal Jiřího Polnického a Tomáše Bucháčka. Závod se jel na 16,2 km dlouhém okruhu, který měl ve svém závěru tři krátká stoupání. Český národní tým nominoval celkem 7 závodníků a tím, kdo se měl pokusit získat medaili, měl být Zdeněk Štybar. 

Prvních deset okruhů z celkových patnácti se v závodě nedělo nic významného, kdy se v úniku pohybovala osmička jezdců. V jedenáctém kole zvýšil peloton průměrnou rychlost o více než 5 km/h a únik vzal rychle za své. Tomáš Bucháček měl za úkol být k ruce zejména Zdenku Štybarovi pro případ případných problémů. Jiří Polnický si stále kontroloval hlavní skupinu, kde se bez problému držel s ostatními reprezentanty. 

V posledních okruzích se začalo nastupovat, což postupně redukovalo peloton. Rozhodující okamžik však přišel v předposledním kopci, kdy celému pelotonu ukázal záda Peter Sagan, který zdrcujícím nástupem rozhodl závod a do cíle přijel s dostatečným náskokem a stihl si ještě plácat s dojíždějícím Zdeňkem Štybarem. 

Nejlepším Čechem byl nakonec Karel Hník na 41. místě. Jiří Polnický skončil na 98. pozici a Tomáš Bucháček závod nedokončil stejně jako Roman Kreuziger a Petr Vakoč.

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR silniční závod
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
25.06.2017

Červenec

Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques
Kategorie: 2.2
28.06.2017

LIDICE 2017 + ČP Blatná
Kategorie: Český pohár
08.07.2017

MČR časovka družstev
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
13.07.2017

60.Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
26.07.2017

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz