Polnický osadil 98. místo na MS, mistrem je Sagan

V americkém Richmondu skončilo letošní mistrovství světa, kam Whirlpool Author vyslal Jiřího Polnického a Tomáše Bucháčka. Závod se jel na 16,2 km dlouhém okruhu, který měl ve svém závěru tři krátká stoupání. Český národní tým nominoval celkem 7 závodníků a tím, kdo se měl pokusit získat medaili, měl být Zdeněk Štybar. 

Prvních deset okruhů z celkových patnácti se v závodě nedělo nic významného, kdy se v úniku pohybovala osmička jezdců. V jedenáctém kole zvýšil peloton průměrnou rychlost o více než 5 km/h a únik vzal rychle za své. Tomáš Bucháček měl za úkol být k ruce zejména Zdenku Štybarovi pro případ případných problémů. Jiří Polnický si stále kontroloval hlavní skupinu, kde se bez problému držel s ostatními reprezentanty. 

V posledních okruzích se začalo nastupovat, což postupně redukovalo peloton. Rozhodující okamžik však přišel v předposledním kopci, kdy celému pelotonu ukázal záda Peter Sagan, který zdrcujícím nástupem rozhodl závod a do cíle přijel s dostatečným náskokem a stihl si ještě plácat s dojíždějícím Zdeňkem Štybarem. 

Nejlepším Čechem byl nakonec Karel Hník na 41. místě. Jiří Polnický skončil na 98. pozici a Tomáš Bucháček závod nedokončil stejně jako Roman Kreuziger a Petr Vakoč.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz