Whirlpool Author v roce 2016

Loňský nejúspěšnější český profesionální tým Whirlpool Author se tento týden sešel v Hradci Králové, aby v nové sestavě zahájil přípravu na závody v roce 2016. Do své třiadvacáté sezony v evropském pelotonu vstoupí Whirlpool Author opět jako UCI continental team, nicméně jeho soupiska projde výraznou obměnou a rozšíří se o jednoho závodníka. Nejvýraznějšími tvářemi, které opouští tým jsou Jiří Polnický a Pawel Cieslik – povedlo se jim zařadit se k nemalé skupině závodníků, kteří z hradecké stáje zamířili do vyšších pater světové cyklistiky. 
 
Sportovní ředitel Vladimír Vávra a trenér Otakar Fiala v roce 2016 přivedou do týmu hned šest nových jezdců, kteří budou mít nelehký úkol v podobě potvrzení týmových výsledků letošní úspěšné sezony. V sestavě Whirlpool Author zůstávají Tomáš Bucháček, Alois Kaňkovský, Martin Hunal, Pavel Camrda a Jan Kovář. Tým nově posílí dva závodníci kategorie elite a čtyři jezdci patřící do kategorie U23.
 
Nově příchozí: 
Bartosz Warchol z Cycling Academy Team
Vojtěch Hačecký z Dukly Praha
Michael Kurkle z TJ Favorit Brno
Michal Brázda z Mapei Cyklo Kaňkovský
Jakub Kleveta z Mapei Cyklo Kaňkovský
Jiří Šorm z Mapei Cyklo Kaňkovský
 
"Příchod Hačeckého by měl uvolnit ruce Tomáši Bucháčkovi, který se minulý rok obětoval zejména při závěrech etapových závodů. Zkušený Hačecký bude oporou především pro Aloise Kaňkovského, se kterým dlouhou dobu spolupracoval v Dukle Praha. Stejně tak by měl více prostoru dostat i Martin Hunal, který letos pracoval především pro Jiří Polnického a nemohl tak plně prodat své kvality. Bartosz Warchol ukázal svou sílu především v kopcích a měl by tak nahradit Cieslika. Jsem také rád, že přichází Michael Kurkle. Ten v kategorii U23 prokázal své kvality a měl by společně s Kovářem a Camrdou, od kterých očekáváme výkonostní růst, začít dominovat ve své kategorii. Trojice mladíků z líhně Mapei Cyklo Kaňkovský pak bude nabírat zkušenosti, ale i tak od nich budeme očekávat výkonostní posun a zodpovědnou podporu celého týmu", hodnotí nový tým trenér Otakar Fiala. 
 
Novou sestavu, v které tento týden chyběli ještě závodící Vojtěch Hačecký a Alois Kaňkovský, který měl o pár dní prodloužené volno, čeká ještě letos společný kemp na Mallorce a po novém roce další příprava ve Španělsku. Jak bude vypadat závodní program a vrcholy celé sezony, nastínil ředitel týmu Whirlpool Author Vladimír Vávra. "Co se týče závodního programu, tak se představíme na většině tradičních podniků zejména v okolních státech. Jejich seznam bychom rádi rozšířili o několik závodů ve Francii, mezi které patří vždy velmi kvalitně obsazené Tour de Normandie, Tour Loir et Cher nebo Circuit des Ardennes. Plánujeme však starty i v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku nebo na Ukrajině a nevynecháme ani domácí Český pohár v silniční cyklistice. Za klubové vrcholy bude opět patřit mistrovství republiky a domácí závody Europe Tour. V reprezentačním kalendáři bychom rádi ukázali kvalitu našich závodníků do 23 let na mistrovství Evropy a světa. V kategorii Elite pak na nově vzniklém mistrovství Evropy a také na mistrovství světa v Kataru, kde by na rovinaté trati měl Alois Kaňkovský patřit k těm nejrychlejším z české sestavy.”

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz