Začínáme další závodní sezonu

Whirlpool Author včera vyrazil do své další závodní sezony, kterou v letošním roce zahájí ve Slovinsku závodem GP Izola UCI 1.2. Dvojice Vladimír Vávra a Otakar Fiala obměnila tým, který ale rozhodně nedoznal oslabení, ačkoliv Jiří Polnický s Pawlem Cieslikem se posunuli do ProContinentální stáje Verva ActiveJet. Tým posíli zkušení Vojtěch Hačecký a Bartosz Warchol, které doplní talentovaní mladíci Michael Kukrle, Jiří Šorm a Michal Brázda. 

V letošní sezoně se chceme primárně soustředit na UCI závody a na zisk UCI bodů. Rádi bychom získali minimálně stejný počet pódiových umístění jako v loňském roce a znovu se stali nejlepším českým týmem, nastínil plány nové sezony ředitel týmu Vladimír Vávra.
 
Ke kvalitním výkonům pomůže závodníkům i vylepšené zázemí v podobě nového servisního vozidla Peugeot Boxer se speciální nástavbou vytvořenou dle všech přání týmu. Ta může pojmout do svého zázemí až 30 kompletních kol a svou výškou umožní servisovat kola uvnitř. Další posilou pak jsou nová týmová auta Peugeot 508SW RXH, které používá například ProTour tým Etixx - Quick Step.
Stav týmu krátce shrnul trenér Otakar Fiala. "Máme za sebou dvoutýdenní přípravu ve Španělském Benidormu, která nám pomohla pracovat na formě pro blížící se závody a která se zdá být dobrá. V prvních podnících ve Slovinsku a Chorvatsku chceme od počátku závodit a nechceme zde být pouze do počtu. Na Istrii bude týmu chybět Michal Brázda, který si léčí svalové zranění a Vojtěch Hačecký, který se individuálně připravuje na Mallorce na mistrovství světa na dráze, do kterého zasáhne už příští sobotu.” 
 
Závody týmu Whirlpool Author na Istrii:
28. 2. - Grand Prix Izola UCI 1.2
2. 3. - Umag Trophy UCI 1.2
5. 3. - Poreč Trophy UCI 1.2
10. - 13. 3. - Istrian Spring Trophy UCI 2.2

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz