Na úvod 52. místo Warchola na GP Izola

Whirlpool Author dnes naskočil do závodního kolotoče startem ve slovinském závodě Grand Prix Izola UCI 1.2, který měřil celkem 156,5 km. Závod se jel nejprve na čtyřech dlouhých okruzích a následně na třech závěrečných v centru Izoly. 

Na startu, před kterým pršelo, se v třinácti stupních sešlo celkem 193 závodníku z 27 týmů. Whirlpool Author nasadil sedmičku Bucháček, Hunal, Warchol, Camrda, Kovář, Kurkle a Šorm.
Na první dvou okruzích se v peleton nic významného nedělo a závodníci se spíše oťukávali, nesmělými pokusy o únik. Ve třetí okruhu se do úniku dostala osmička jezdců, kde české barvy hájil pouze Michal Schlegel z celku Klein Constantia. Ti získali na kopcovité trati postupně náskok dvou minut, který se snažili držet. 
 
Před nájezdem do čtvrtého okruhu však začal peloton čelo závodu sjíždět a náskok uprchlíku se rychle tenčil. V tu dobu se původně takřka dvuset hlavý peloton začal redukovat. V závěrečných okruzích, kdy už v úniku zbyla pouze čtveřice Markus Eibegger, Radoslav Rogina, Jure Golčer a Markus Freiberger, se náskok zastavil na jedné minutě. 
 
Při nájezdu do posledního kola aktivita týmu CCC Sprandi Polkowice snížila únik o deset vteřin, ale bylo zřejmé, že pokud čtveřice na čele bude spolupracovat, tak také bude bojovat o vítězství. To se také stalo a na domácí půdě nakonec zvítězil závodník Adria Mobil Jure Golčer. 
Závodníky Whirlpool Author potkalo několik technických komplikací a defektů i pád Tomáše Bucháčka. Tyto nepřijemnosti a vysoké tempo závodu eliminovalo jezdce z boje o přední příčky. Z týmu Whirlpool Author byl nakonec nejlepším Bartosz Warchol, který byl klasifikován na 52. místě v první skupině závodu.
 
Nyní se tým vrací do chorvatské Poreče, kde bude trávit příštích 14 dnů a jejich dalším závodem bude středeční Umag Trophy UCI 1.2.
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz