Vojtěch Hačecký obsadil na MS skvělé 6. místo

Nová posila týmu Whirlpool Author se při svém úvodní startu pod křídly hradecké stále uvedla skvělým 6. místem na dráhovém mistrovství světa v Londýně.

Ačkoliv Vojtěch Hačecký ještě před několika týdny nevěděl, zda nebude po zranění muset místo mistrovství světa absolvovat operaci klíční kosti, nakonec se, neplánovaně již v první dnu mistrovství, postavil na start scratche. V disciplíně na šedesát okruhů respektive 15 km s 22 závodníky byl Vojtěch Hačecký náhradníkem za Ondřeje Vendolského,který účast na MS zrušil. Prvních deset kol po startu se závodníci mezi sebou testovali, pak ale odjela čtyřka závodníků a 30 kol před cílem získali okruh k dobru. 

Ve stejné chvíli, kdy první čtveřice dosáhla náskoku, se odpojilo dalších sedm jezdců a s nimi i Vojta Hačecký. I jim se podařilo získat okruh a v tu chvíli to vypadalo, že o medaile bude bojovat 11 závodníku. Devět kol před cílem však další skupina získala další okruh k dobru a v ní i šest závodníku s náskokem jednoho kola a mezi nimi i Vojtěch Hačecký. "Věděl jsem, že mě můžou soupeři podcenit, většina z nich věděla o úrazu co jsem prodělal. Původní plán byl, že to zkusím až před koncem sám, ale situace mě donutila reagovat na kola co dávali soupeři. Dostal jsem se do defenzivy, ale alespoň jsem kola dorovnaval i když později než ti první." Popsal vývoj závodu Vojta Hačecký. 

Ten již v závěrečné fázi nenašel síly na útok Španěla Sebastian Mora Vedri, který si dojel pro mistrovský titul. Vojta Hačecký nakonec obsadil skvělé 6. místo.

"Celý závod se jel velmi rychle a dát 2 kola v 60 kolovém závodě je vlastně velmi dobré. Bohužel v závěru už mi nezbylo dost sil na boj o medaili. Na druhou stranu jsem s výsledkem spokojený a bude to pro mě větší motivace na nedělná madison. Vím že to v nohách mám."

Celkové výsledky: 1. Sebastian Mora Vedri (ESP), 2. Ignacio Prado (MEX), 3. Claudio Imfoh (SUI), 4. Raman Ramanau (BLR), 5. Lok King Cheung (HKG), 6. Vojtěch Hačecký (CZE)

 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz