8. místo Hačeckého v madisonu zakončilo dráhové MS

Vojtěch Hačecký před dnešním závodem neskrýval zdravé odhodlání, kdy chtěl společně s Martinem Bláhou bojovat o medaile v poslední disciplíně letošního dráhového šampionátu v madisonu. Na startu závodu se sešlo celkem 16 dvojic, na které čekalo 200 okruhů a 10 bodovaných sprintů.

Hned po startu na nic nečekali Francouzi a během pár kol si dojeli pro první výhodu jednoho okruhu. Ty následovali Kolumbijci a Švýcaři a ačkoliv hvězdná britská dvojice Wiggins - Cavendish sbíral v bodovaných sprintech cenné body, tak díky svému náskoku se zdárně drželi na čele.

Všechny další pokusy o únik byly z počátku závodu likvidovány především jeho vysokým tempem. Česká dvojice se v první polovině závodu pohybovala spíše na zadních pozicích a vyčkávala. "Nechali jsme to na závěr, vždy se to tam dělí a věřili jsme, že v druhé polovině by se mohlo spíš podařit něco zajet", přiblížil závodní strategii Vojtěch Hačecký.

Jakmile se závod přehoupl do své druhé poloviny, byla znát aktivita českých jezdců, kteří se rázem ocitli na předních pozicích a snažili se dostat do některého z pokusů o únik. Vysoké tempo závodu nedovolovalo však nic velkého a tak se alespoň v šestém sprintu, tedy 80 kol před cílem, povedlo získat jeden bod za 4. místo.

V závěru závodu se tempo ještě vystupňovalo, kdy do té doby vedoucí Francouzi se snažili bránit své vedení před domácími Brity. Ve 167 kole však Wiggins rozjel únik společně se Španěly a závod se pomalu začal obracet. Trvalo jim to celých 16 okruhů, ale zisk jednoho kola se povedl a Británie převzala vedení. Ihned poté se české dvojice pokusila o další únik, ale snaha bohužel vyšla na prázdno.

V tu chvíli si již Britové jeli pro mistrovský titul, který však ještě zdramatizoval pád Cavendishe 9 kol před cílem. Česká dvojice Vojtěch Hačecký a Martin Bláha byli nakonec klasifikováni na 8. místě.

Jak zhodnotil Vojta Hačecký své vystoupení na MS? "Scratch byl na výsledek i pocit z nohou lepší, ale ten dnešní madison nás mrzí. Bohužel se jelo průměrem 57,3 km/h, tedy 50km za 52 minut, což je velmi rychlé. Když zhodnotím 8. místo v madisonu a 6. místo ve scratchi a k tomu přidám úrazy v přípravě, tak jsem spokojený a o to víc motivovaný na příští rok. Každopádně to bude chtít asi těžší převod. Teď se už ale soustředím pouze na silnici, kde hodlám zase konečně vyhrávat."

Výsledky: 1. Velká Británie 21b., 2. Francie 14b., 3. Španělsko 11b., 8. Česká republika 1b./-1kolo