Bartosz Warchol ovládl český otvírák Trofeo Cinelli - Velkou cenu Hlohovce

Letošní úvod do závodní silničářské sezony si podmanili závodníci Whirlpool Author v čele s Bartoszem Warcholem. Úvodním podnikem nové sezony byla Trofeo Cinelli - Velká cena Hlohovce, která na tradičním 8 km okruhu každý rok přiláká poměrně slušnstartovní poleu. Ne jinak tomu bylo i letos a tak na start dorazili mimo všech domácích týmů i závodníci z Rakouska, Polska nebo Slovenska, ale třeba i Jan Bárta.

Závod byl vypsán na 14 kol s handicapovým startem kategorie U23 a Elite za juniory. Mezi hlohoveckými vinicemi i v letošním roce foukalo, ale teplota dosahovalo přijatelných deset stupňů. Po dvou okruzích se již všechny kategorie začaly mísit, nicméně v tu dobu na čelé stále bojovala trojice juniorů v úniku. V dalším okruhu se již peloton začal výrazně redukovat a to nejen díky větru a terezínům. Na čele se poté nejprve pohybovala skupina šestice jezdců, kde byli Vojtěch Hačecký a Tomáš Bucháček, ze které následně vznikla zhruba 20 členná skupina s šesti jezdci Whirlpool Author. 

Závodníci Whirlpool Author měli solidní převahu a s přehledem průběžně odráželi útoky Jana Bárty, který se marně snažil dostat do úniku. V závěru závodu zůstalo na čele 16 závodníku, kdy nejprve nastoupil Michael Kukrle, který se pustil do úniku. Jeho následně vystřídal Bartosz Warchol, který si celkem rychle vytvořil náskok 200m a ten si také přivezl do cíle a zvítězil. V následném spurtu skupiny za ními si Alois Kaňkovský vyjel navíc 3. místo v kategorii Elite a Michael Kurkle 2. místo v kategorii U23. 

Výsledky: 1. Bartosz Warchol (POL) Whirlpool Author, 2. Michael Tafener (AUT) WSA Greenlife, 3. Marek Čanecký (SVK) Amplatz BMC, 4. Alois Kaňkovský (CZE) Whirlpool Author, 5. Michael Kukrle (CZE) Whirlpool Author

 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz