Bucháček vítězem klasiky Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš

Whirlpool Author v čele s Tomášem Bucháčkem dnes dominoval v úvodním závodě Českého poháru v silniční cyklistice, kterým byl tradiční podnik Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš.

Závod, který kazdoročně otvírá cyklistickou silniční sezonu, má již druhý rokem své centru ve Velké Bíteši. Letos navíc sesun půdy na trati nedovolil organizátorům přivést peloton až do Brna a závod se tak odehrál na okruzích u Velké Bíteše. Na startu se za slunečného, ale velmi větrného počasí sešlo celkem 142 závodníků s kompletním obsazením domácího pelotonu, který doplnily týmy z Rakouska a Slovenska. 
V první části závodu čekaly na jezdce tři 38 km okruhy, na kterých se nejprve v únicích představili Jonáš Vojtěch ze Sparty Praha a Václav Nežerka z Lawi Author. Tato dvojice si vytvořila náskok necelých čtyř minut a takto pokračovala až do třetího okruhu. Ve třetí kole si vzal hlavní slovo Whirlpool Author, který se posunul v plné sestavě dopředu a rozjel závod.
 
Náskok dvojice na čele závodu vzal rychle za své a při nájezdu do třech závěrečných 18 km okruhů se začalo závodit od znova. Whirlpool Author dál pracoval na čele a postupně eliminoval skupinu na čele závodu, ze které po předposledním okruhu zůstalo pouze 15 závodníků. 
 
"V posledním okruhu jsme nechtěli nechat vše na Aloise Kaňkovského, který měl, jak celý peloton předpokládal, závod rozhodnout v závěrečném spurtu, proto jsme také začali nastupovat."  Přiblížil týmovou strategii nejlepší sprinter tohoto závodu Vojtěch Hačecký. 
Do rozhodujícího úniku se nakonec dostali kolegové z Whirlpool Author Michael Kurkle s Tomášem Bucháčkem a Tomáš Koudela z SKC Tufo Prostějov. Svou aktivitou získali deset kilometrů před cílem 30 vteřin. Ve skupině za nimi se ještě snažili závodnici o eliminaci náskoku, ale již bez úspěchu. Ve Velké Bíteši si na české primaveře připsal své první vítězství Tomáš Bucháček. Hned za ním se na 2. místě umístil Michael Kurkle, který se tak stal také nejlepším závodníkem v kategorii do 23 let. 
"Během své kariéry jsem si už připsal spoustu vítězství, ale prvenství na Bíteši mi stále chybělo. Proto mám z něho opravdu velkou radost. Moje vítězství, ale patří celému týmu, který si zaslouží velkou pochvalu za práci, kterou na Bíteši předvedl.“ Popsal své dojmy vítěz závodu Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš Tomáš Bucháček.
Výsledky 168 km, 40,1 km/h: 1. Tomáš Bucháček (CZE) Whirlpool Author 4:11:21, 2. Michael Kukrle (CZE) Whirlpool Author +0:00, 3. Tomáš Koudela (CZE) SKC Tufo Prostějov +0:00, 4. Alois Kaňkovský (CZE) Whirlpool Author +0:22, 5. Jan Stöhr (CZE) CK Příbram - Fany GASTRO +0:22, 9. Martin Hunal (CZE) +0:22, 14. Jan Kovář (CZE) +1:02, 15. Pavel Camrda (CZE) +1:02, 18. Vojtěch Hačecký (CZE) +1:02, 47. Bartosz Warchol (POL) +7:02, Michal Brázda (CZE) DNF, Jiří Šorm (CZE) DNF - všichni Whirlpool Author

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz