Kaňkovský sedmý v první etapě Tour du Loir et Cher

Whirlpool Author se po dvou letech vrátil na start francouzského závodu 57. Tour du Loir et Cher E Provost UCI 2.2, kde v roce 2011 slavil etapové vítězství Tomáš Bucháček. V první etapě čekalo na šestici Bucháček, Kaňkovský, Hunal, Kukrle, Warchol a Hačecký 172,5 rovinatých kilometrů vedoucích z města Blois do Nouan le Fuzelier cur.

Etapu na jejím počátku provázelo několik úniků, když se v jednom z nich se představil i Vojtěch Hačecký, ale vydržel pouze asi 10 km, než byl pohlcen pelotonem. 

Hlavní únik etapy provedla trojice složená z Irů Jacka Wilsona a Conora Dunna a Němec Kersten Thiele a dosáhla maximálního náskoku kolem šesti minut. Ten ale vzal za své na třech závěrečných 15 km okruzích. Rovinatá etapa s průměrem kolem 46 km/h, tak měla přinést hromadný spurt. 

Ten však narušil nejprve hromadný pád 3km před cílem a poté znovu 400 m před cílem. Závodníci Whirlpool Author se jim naštěstí úspěšně vyhnuli, ačkoliv Alois Kaňkovský tak ztratil ideální pozici pro chystaný spurt. Z toho nakonec bylo i tak slušné 7. místo a ztráta 3 vteřin na vítězného Belgičana Michaela Goolaertse z týmu Lotto Soudal U23 stejně jako zbytek týmu.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz