Kukrle v 160 km v úniku druhé etapy Tour du Loir et Cher

Druhý díl francouzského závodu Tour du Loir et Cher e Provost UCI 2.2 přinesl znovu rovinatou etapu o délce 202,5 km, místy slabý déšt a také 160 km dlouhý únik Michaela Kukrleho. 
 
Hned po startu od pelotonu oddělila dvojice Clement Koretzky z Team Vorarlberg a Alexander Gingsjo z Tre Berg-Bianchi. Po dalších asi pěti kilometrech, kdy jejich náskok narostl na minutu zaútočila trojice jezdců ve složení Michael Kukrle, Rens Te Stroet z Jo Piels a Jasper Hamelink z Metec TKH. Ti se záhy spojili a začali budovat náskok na peloton, který nejevil moc velkou aktivitu.
 
Během úniku si Michael Kukrle připsal jedno 2. místo na na vrchařské a jedno 3. místo na sprinterské prémii. Náskok ujeté pětice dosáhl 125 km před cílem na takřka 10 minut, ale poté již začal peloton pracovat a pomalu začal únik likvidovat, tak aby mohl dojít k očekávanému hromadnému spurtu. 
Poté co náskok uprchlé pětice začal velmi rychle klesat, zaútočil Micheal Kukrle ještě na druhé vrchařské prémii o dres nejlepšího vrchaře, ale i tam bohužel obsadil druhé místo a dres tak získal Nizozemec Te Stroet. 35 km před cílem se pak s Hamelinkem vrátil do pelotonu a na čele zůstala pouze trojice s náskokem necelých tří minut. 
 
V posledních 10 km už byl s minimálním náskokem na čele pouze švédský mistr Alexander Gingsjö, ale i ten v závěru nevydržel a byl jako poslední pohlcen. V předposledním kole odjel pelotonu ještě Belgičan Gaetan Pons z Wallonie Bruxelles a s vítězným gestem projel cílem předposledního kola.
 
Závěr závodu však rozhodl až spurt, který se tentorkát naštěstí obešel bez pádů, tan nakonec vyhrál Brit Russel Downing z týmu JLT Condor. Z týmu Whirlpool Author se tentokrát nikdo nevešel do první desítky a  nejlépe hodnocenými byli 34. Tomáš Bucháček a 35. Alois Kaňkovský. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz