V třetí etapě Tour du Loir et Cher opět nejvýše Bucháček

Tour du Loir et Cher měla dnes na programu svou nejdelší 203 km dlouhou etapu z Freteval do Vemdome a její profil napovídal, že již nepůjde o úplnou rovinu a peloton to s očekávaným větrem a deštěm nebude mít lehké.

Po prvním zlikvidovaném úniku se do toho druhého dostal, s dalšími šesti závodníky i Alois Kaňkovský. Jejich skupina spolupracovala, ale vytvořila si maximálně tří minutový náskok, který si peloton pečlivě hlídal. Únik vydržel asi 100 km respektive 70 km do cíle, když si z něj jako první vystoupil Alois Kaňkovský a to vinou defektu, který neutrál nezvládl opravit tak rychle aby se mohl vrátit zpět. Potom co se pole spojilo, následoval sled několika pokusů o únik, které ale neměly trvání delší než pár kilometrů. Vysoké tempo závodu i nepříjemné kopce vedoucí i po polní cestě postupně redukovaly peloton a přibližovali ho k dvěma závěrečným okruhům. 
Nakonec až v úplném závěru etapy,  se od startovního pole odpoutal Nor Fridtjof Roinas z Team Sparebanken Sor a dojel si pro etapové vítězství s náskokem 8 vteřin. Zbytek startovního pole spurtoval pouze o druhé místo a tím nejlépe hodnoceným byl nakonec znovu Tomáš Bucháček na 20. pozici. 
 
Zítra čeká závodníky jediná kopcovitá etapa, ve které právě Tomáš Bucháček slavil před pěti lety vítězství Tomáš Bucháček. 

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz